You are currently browsing the archives for październik 2016.
Displaying 1 - 2 of 2 entries.

„Kierować każdy może…”

  • Posted on październik 14, 2016 at 07:25

W dniu 13.10.2016r. uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej w Łyszkowicach wzięli udział w projekcie „ Kierować każdy może”. Projekt jest realizowany przez spółkę „Bazyl Cogito” z Tarnowa reprezentowaną przez pana Grzegorza Królickiego.

Uczestnicy Warsztatów mieli możliwość samodzielnego kierowania samochodem pod okiem wykwalifikowanego instruktora nauki jazdy. W trakcie zajęć podopieczni zostali poinformowani o podstawowych zasadach ruchu drogowego i bezpieczeństwa podczas poruszania się pojazdem. Dla wielu uczestników była to jedyna okazja aby zdobyć takie doświadczenie i poczuć się jak prawdziwy kierowca. W projekcie wzięło udział trzynastu podopiecznych. Wszyscy uczestnicy podeszli do tego wyzwania z wielkim zaangażowaniem zwłaszcza, że ich trudności wynikające z niepełnosprawności nie pozwalają na profesjonalne szkolenie i uzyskanie prawa jazdy.

dsc00435dsc00460dsc00494dsc00482dsc00535

 

„ Jeden dzień z życia…” czyli twórczość uczestników Warsztatów

  • Posted on październik 12, 2016 at 11:21

Dnia 29.09.2016r. uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej w Łyszkowicach jak co roku wzięli udział w Krakowskich Spotkaniach Artystycznych GAUDIUM.  Organizatorem przedsięwzięcia jest  Stowarzyszenie Pomocy Socjalnej Gaudium et Spes mieszczące się na osiedlu Hutniczym 5 w Krakowie. Krakowskie Spotkania Artystyczne odbywają się w Nowohuckim Centrum Kultury. Uczestnicy mają możliwość wzięcia udziału w takich kategoriach jak: konkurs sceniczny, konkurs plastyczny oraz konkurs tańca towarzyskiego.
Nasi uczestnicy zaprezentowali się we wszystkich w/w kategoriach. W konkursie scenicznym podopieczni Warsztatów zaprezentowali spektakl pt. „ Jeden dzień z życia…”, który to przedstawia widzom jeden dzień z życia współczesnego człowieka, który tkwi w zawieszeniu pomiędzy pracą a domem. Przedstawiona jest tutaj wędrówka w poszukiwaniu sensu dnia powszedniego, który nie ma w sobie miłości i piękna. Na konkurs plastyczny zostało wystawionych pięć prac. Uczestnicy posłużyli się techniką malowania pastelami, akrylem, wydzieranką oraz wyklejanką z bibuły.  W obydwóch kategoriach zarówno pod względem scenicznym jak i plastycznym podopieczni otrzymali wyróżnienia. W kwestii konkursu tańca, uczestnicy mieli zaprezentować się w takich tańcach jak jive oraz walc angielski. W tej kategorii Warsztaty Terapii Zajęciowej w Łyszkowicach zajęły 1 i 2 miejsce ukazując żywiołowy taniec jakim jest jive oraz 1. miejsce tańcząc walca angielskiego.
Dnia 06.10.2016 r. Nasi uczestniczy wzięli również udział w Międzynarodowym Przeglądzie Umiejętności Artystycznych Amatorskich Zespołów Seniorów i Osób Niepełnosprawnych „Puma” w Dąbrowie Górniczej. Podopieczni Warsztatów zaprezentowali widzom zgromadzonym w Pałacu Kultury Zagłębia ten sam spektakl, który tydzień wcześniej mogli podziwiać zgromadzeni w Nowohuckim Centrum Kultury.
Wszyscy występujący oraz pracownicy podchodzili do występu z wielkim zaangażowaniem. Podopieczni Warsztatów wracali do domów zadowoleni z osiągniętych wyników.

dsc00324dsc00300dsc00293dsc00308dsc00417dsc00344dsc00427dsc00400