You are currently browsing the archives for 27 czerwca 2017.
Displaying 1 - 2 of 2 entries.

Małopolskie Dni Osób Niepełnosprawnych

  • Posted on Czerwiec 27, 2017 at 11:30

W dniu 26.06.2017r. zostaliśmy zaproszeni przez Starostę Powiatu Proszowickiego oraz Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Proszowicach na Galę podsumowującą Małopolskie Dni Osób Niepełnosprawnych w Powiecie Proszowickim. Podczas Gali laureatów odbyło się podsumowanie MDON, wystąpienie zaproszonych gości, prezentacja nagrodzonych prac plastycznych, które zostały zgłoszone do konkursu „Twórczość bez barier- poznajcie Nas lepiej” wraz z wręczeniem nagród oraz poczęstunek. W programie nie zabrakło również występów osób niepełnosprawnych będących uczestnikami WTZ oraz ŚDS z Powiatu proszowickiego. Uczestnicy Naszych Warsztatów zaprezentowali spektakl dotyczący życia i pracy z korporacji za co zostali nagrodzeni gromkimi brawami.
W konkursie zostało zaprezentowanych 49 prac, w tym 13 prac, które stworzyli Nasi uczestnicy: Nagrody otrzymali:

Krzysztof Kołodziej – I miejsce w kategorii malarstwo za obraz pt. „Dudek”

Anna Stępień – I miejsce w kategorii grafika za pracę pt. „Maja”

Marcin Pawełczak- I miejsce w kategorii rzeźba za pracę pt. „Flaming”

Piotr Olender – II miejsce w kategorii fotografia za zdjęcie pt. „Wieczorna impresja”

Jan Nowak – III miejsce w kategorii rzeźba za pracę pt. „Baletnica”

Ilona Pawełczak- wyróżnienie w kategorii malarstwo za obraz pt.” Malowniczy ptasiek”

Pozostali uczestnicy nie wyszli z Gali z pustymi rękami, za pracę włożoną w dzieła przygotowane na konkurs otrzymali upominki. Nasi aktorzy i laureaci konkursu wrócili do domu w świetnym nastroju.

Festiwal w Podolanach 2017

  • Posted on Czerwiec 27, 2017 at 10:16

Dnia 25.06.2017r. wzięliśmy udział w XV Festiwalu Piosenki i Form Twórczych Osób Niepełnosprawnych w Podolanach. Nasza grupa artystyczna „Łyszkersi” zaprezentowała szerokiej widowni spektakl pt. „Jeden Dzień z Życia…” Coroczna impreza rozpoczęła się od Mszy Świętej oraz powitania zaproszonych zespołów oraz gości. Po uroczystym otwarciu Festiwalu na scenie prezentowało swą twórczość 16 zespołów, które to rywalizowały o jedną z trzech statuetek Podolańskich w dwóch kategoriach: występ wokalny , wokalno- instrumentalny oraz występ zawierający elementy taneczne, parodystyczne/ widowisko lub inna forma twórcza. Nagrodami dodatkowymi przewidzianymi przez organizatorów były maski podolańskie za najlepsze kostiumy i dekorację oraz wrażenia artystyczne. Podczas Festiwalu Nasze Warsztaty Terapii Zajęciowej zdobyły zaszczytne 2 miejsce w ramach wyróżnienia głównego Festiwalu. Dzień ten możemy zaliczyć do udanych, a atmosfera panująca podczas imprezy i radość z zajęcia miejsca na podium dodały Nam  motywacji do dalszego kształtowania swoich umiejętności.