Początek Słowian

  • Posted on Październik 3, 2017 at 10:04

Dnia 26.09.2017r. Nasze Warsztaty Terapii Zajęciowej wzięły udział w VIII Międzynarodowym Przeglądzie Umiejętności Artystycznych Amatorskich Zespołów Seniorów i Osób Niepełnosprawnych PUMA 2017 na którym mamy przyjemność gościć co roku. Przegląd organizowany jest przez Dom Pomocy Społecznej w Dąbrowie Górniczej, Stowarzyszenie Przyjaciół Domu Pomocy Społecznej „Pod Dębem” oraz dąbrowski Urząd Miejski.  Przedsięwzięcie odbywa się w Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej. W tym roku w festiwalu wzięło udział 33 zespoły z całej Polski oraz trzy grupy zagraniczne z Republiki Czech i Słowacji. Celem przeglądu jest m.in.: zaprezentowanie dorobku artystycznego osób niepełnosprawnych, upowszechnianie właściwych wzorów spędzania czasu wolnego, wymiana pomysłów i doświadczeń oraz szeroko rozumiana integracja społeczna.

W tym roku Nasze Warsztaty zaprezentowały spektakl pt. „Początek Słowian”. Jest to mini spektakl muzyczny, który sięga do korzeni kultury Słowian. Za pomocą muzyki, tańca i charakteryzacji Naszych aktorów wykreowana została współczesna, a jednak sięgająca rdzennego ducha interpretacja świata prasłowiańskiego. Widowisko przybliża współczesnemu widzowi barwny świat kultury słowiańskiej, który jest pełen magii.

Dzięki zaangażowaniu i umiejętnościom aktorskim Naszych podopiecznych oraz całej oprawie występu zdobyliśmy zaszczytne II miejsce. Warsztaty włożyły w występ całe swoje serce, dlatego jesteśmy podwójnie dumni z Naszych osiągnięć.

Comments are closed.